Üye Giriş  

Şifremi Unuttum ?  

Üye OL  

İstek Yaz  

İstekler

Gösterilecek İstek Yok!!!

Ferhat Güneyli Feat.Selda Bağcan İşte Gidiyorum

Haber Detay

By Admin

2016-06-19 / 18:39:36

0 Yorum

Kategori: Albüm Arşivi

Beğenme: 0


Güneyli, albüme adını veren şarkıda Selda BAĞCAN ile düet yaparken bu şarkıya albümün ilk klibini çekti.

Ahmet Kaya’ya hüzünlü bir selam,
Güneyli’nin bestelediği Yusuf HAYALOĞLU şiiri “İşte gidiyorum”, Ahmet KAYA’nın ömrünün son zamanlarında yaşadığı hazin öyküyü anlatıyor. Hayaloğlu şiirinde, en yakın dostu olarak Ahmet KAYA’nın yaşadığı acıyı söze döküyor.

Selda Bağcan ile düet ve klip,
Ferhat Güneyli, “İşte Gidiyorum” için tüm zamanların efsane ismi Selda Bağcan ile birlikte stüdyoya girerek düet yaptı. Protest müziğin büyük sesi Bağcan, şarkının Atina’da çekilen klipinde de Güneyli’yi yalnız bırakmayıp kamera karşısına geçti.

Besteci olarak Ferhat Güneyli,
Albümde yer alan 11 eserden 6’sının bestesini yapan sanatçı, albümde Yusuf HAYALOĞLU, Ziya ASLAN, Nimet ERİŞEN ve Fuat DOĞAN’ın şiirlerini besteledi. “Kaçak Sevdam” adlı eserin hem söz hem de müziğinde kendi imzası var. Madımak Katliamında hayatını kaybeden Hasret GÜLTEKİN’e ait olan “Dağlar”, “Yarım Senden Ayrılalı” adlı geleneksel bir Erzincan Türküsü yer alırken, Selda BAĞCAN’ın Nevzat ÇELİK’e ait olan şiiri “Sıcak Saklayın Gecelerimi” bestesi de bulunuyor.

Albümde profesyonellik ön planda,
Müzik dünyasının başarılı aranjörü Osman İŞMEN şarkıların düzenlemelerini yaparak albüme profesyonel katkı sundu. İŞMEN’in Güneyli’ye bu çabası karşılığında bir de hediyesi oldu: Şiiri Ziya Arslan’a ait “Yıkılırsa İnsan” adlı bestesini Güneyli’ye armağan etti. Müzik camiasının yetmişli yıllardan tanıdığı Ritm 68 orkestrasının gitaristi olan hocası Engin SÜELÖZGEN albümüm süpervizörlüğünü üstlendi.

Duygu yüklü Klip ünlü yönetmen Hasan Kuyucu imzalı,
“İşte Gidiyorum”un klibini ünlü yönetmen Hasan KUYUCU çekti. Sayısız pop sanatçısının klibini çeken ünlü yönetmen Hasan KUYUCU bu klipte yine bir ilk gerçekleştirip şiirli bir düet esere çok anlamlı bir senaryo ile ivme kazandırdı. Klip setinde bir çok kez duygulu anlar yaşayan sanatçı GÜNEYLİ, Mayıs ayında gösterilmeye başlanacak klipte oyunculuğu ile de göz kamaştırdı.

Albümde usta müzisyenler,
Albümde Ferhat Güneyli’ye düet de Selda BAĞCAN’ın yanı sıra Erdinç ŞENYAYLAR (gitar) İsmail SOYBERK (bas gitar), Murat İŞMEN (elektro gitar), Çağdaş ORUÇ (soprano saksofon), Ali YILMAZ (bağlama, cümbüş), Şenova ÜLKER (trompet), Ertan TEKİN (duduk), Eyüp HAMİŞ (ney), Özcan YILMAZ-Mustafa SÜDER-Hakkı ÇAKAR (violin), Özcan YILMAZ (solo violin) adlı müzisyenler eşlik etti. Kayıtları ADA stüdyosunda Özgür Özkan METE tarafından yapılan şarkılara, sayısız albümlerin ünlü tonmaysteri İhsan APÇA tarafından mastering yapıldı.

Albüm kapağı ve kitapçığı FRS Basımevinden,
Albüm kapak ve kitapçık tasarımı yine sayısız albümlerin tasarımcısı Özlem SEMİZ tarafından özenle hazırlanıp müzik dünyasına kazandırıldı.

Fotoğraflar usta Fotoğrafçı Ahmet DURAN ve Petros POULOPOULOS’dan,
Albümde kullanılan fotoğrafların bir kısmı Antalya’da fotoğraf atölyesi bulunan usta Fotoğrafçı Ahmet DURAN ve Atina’da yaşayan Yunan Fotoğrafçı Petros POULOPOULOS tarafından çekildi.

KAYNAK: http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=103437

Reklam
Admin

Admin

Yonetici

Radyo Dost Viyana Yöneticisi

Yorumlar (0)

    Henüz kimse yorum eklememiş.

Yorum Yaz

Yayındaki Programcı

Gece Kusagi Programi

Gece Kusagi Programi

Gece Kusagi Programi Hafta ici Hergün Saat 21 de

Saat 21 Itibari ile...

İstek Panelimiz Saat 21 itibari ile Aktif Olacaktir

Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok Güzel
  • İyi
  • Geliştirilmeli
  • İdare Eder
Sonuçları Göster

Anket Sonuç

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok Güzel / 133
  • İyi / 27
  • Geliştirilmeli / 28
  • İdare Eder / 28
Anketi Oyla

Sponsor

Reklam