Üye Giriş  

Şifremi Unuttum ?  

Üye OL  

İstek Yaz  

İstekler

Gösterilecek İstek Yok!!!

Hakkımızda

Radyo Dost Viyana Asıl Meslekleri Radyoculuk olmayan hiçbir çıkar ve kar elde etmeden toplamda 5 gönüllü Ortak Payda da buluşan kişilerden oluşmuş bir Radyodur.

İlk Yayınımız bu tarihte başlamış olup yaklaşık 1 yıl test Yayını yapılmıştır. Kaliteli Radyo Sunucusu bulma ve Stüdyo Eksiklerimiz bu süre içerisinde tamamlanmıştır. Adını o dönemlerde Dersim’de 97,7 Frekansında yayın Yapan Radyo Dost (Radyo Munzur) dan esinlenerek almış olup, www.radyodost.net adresinde sadece Halk, Özgün, Kürtçe ve Zazaca Türküler yayınlayan bir Radyodur. Yeri gelmiş Yalnız bırakılmış bazı kesimlerce bir teşekkür çok görülmüş olsakda biz duruşumuzdan taviz vermeden mücadelemize devam edecegiz diyoruz.

Bu Tarihte bu özellikte bir Radyo olduğumuzdan bu tarih içinde Web Sayfamız Faşist zihniyetler tarafindan 1 defa hacklenmiştir. Gerek Telefon Bağlantıları ile gerekse stüdyo konukları ile biribirinden değerli sanatcıları, yazarları Konuk almış ve Programlarına dahil etmiştir. Halen ara ara gerek Stüdyo ve gerekse de Telefon Bağlantıları ile canlı yayınlarımız devam etmektedir. Özellikle Radyo ve Televizyonların tamamen Kapitalist sistemin esiri oldugu bir dönemden geçiyoruz. Televizyonlar ve Radyolarda Türkü Sanatçılarından çok reklamların olması insanların çoğunun sanatçılar ile tanışmasına engel teşkil ettiği ve yandaş medyaların kanallarında Pop müzikleri yayınlandığı için gençlerimiz bir çok değerli sanatçımızı ve şairlerimizi tanıyamamaktadir ve bu da bir nebze asimilasyondur, Türküler içinde çok büyük bir katliamdır.

İşte bu bağlamda Radyo Dost Viyana Reklam kesintisi olmadan 7/24 kesintisiz Türkü yayınları ile gençlerimize türkülerimizi aşılamaya devam ediyor. Radyomuzda belirli aralıklar ile ödüllü Türkü bulma yarışmaları düzenlenerek gerek yeni çıkan Halk Müziği Sanatçılarını gerekse daha önce Türküler için mücadele vermiş sanatçılarımızı unutturmamak için aktiviteler düzenlenmektedir. Güncel Konuları Hayatta tutarak Zalim, Faşist ve Gerici zihniyetlerin Mazlum Halklar üzerindeki katliamlarını, Sindirme, Sansürcü Politikalarını ve Asimilasyon, Ötekileştirme calışmalarını unutturmamak için Cümle Bulma Yarışmaları ile bu olayları gündemde tutuyoruz. Stüdyosu Viyana’da olan Radyo Dost Viyana yayın süresi boyunca Gerek Telefon Bağlantıları ile gerekse stüdyo konukları ile biribirinden değerli sanatcıları, yazarları Konuk almış ve Avrupanın değişik ülkelerinden Alevi Birlikleri Federasyon Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolu Başkanlarını Programlarına dahil etmiştir.

Radyo Dost Viyana hiç bir sponsor almadan, hiç bir reklam almadan, hiç bir ücret talep etmeden Avusturya ve Almanya’da Devrimci Demokrat calışmalar yapan Dernek ve Kurumların duyurularını yapmış, Yardım Kampanylarına destek olmu Türkülere gönül vermiş her çevrenin yanında hiç bir menfaat, çıkar beklemeden yeralmıştır. Bu tarihte Radyo Dost Viyana olarak artan dinleyicilerimiz için Dijital Döneme ayak uydurduk gerek Iphone ve gerekse Samsung (Android Sistem kullanan diğer cihazlar) için ücretsiz Uygulamamız Faliyete geçirdik.

Ücretsiz Uygulama Linklerimiz..

https://itunes.apple.com/at/app/radyo-dost-viyana/id868757801?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gnrlapkdost

Avrupa’da gençlerimize aşılanmak istenilen Pop Müzik kültürüne karşı Radyo Dost Viyana tamda bu noktada doğru zamanda doğru hamle yaparak bir nebze olsun gençlerimizi Türkülerimizle buluşturmuştur. Avusturya’nın en büyük eksikliği olan Türkü Radyosunu bir nebze de olsa kapatmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yeni Web Sayfamızla Mobil Çağa bizde ayak uyduruyor takipçilerimize daha iyi hizmeti amaçlıyoruz.

Şöyle bir dünyaya bakın...

ya sessiz olup ezileceğiz, yada SESSİZ OLMAYIP SES BİZ OLACAĞIZ...

Biz SES olmayı tercih ettik. Yaşasın Bütün Dünya Halklarının Kardeşliği...

Saygılarımızla Radyo Dost Viyana Ekibi...

Radyo Dost Viyana’ ulaşılabilecek sayfalar...

www.radyodost.net

www.facebook.com/radyodost

www.twıtter.com/radyodost

Reklam

Yayındaki Programcı

Gece Kusagi Programi

Gece Kusagi Programi

Gece Kusagi Programi Hafta ici Hergün Saat 21 de

Saat 21 Itibari ile...

İstek Panelimiz Saat 21 itibari ile Aktif Olacaktir

Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok Güzel
  • İyi
  • Geliştirilmeli
  • İdare Eder
Sonuçları Göster

Anket Sonuç

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok Güzel / 134
  • İyi / 27
  • Geliştirilmeli / 28
  • İdare Eder / 28
Anketi Oyla

Sponsor

Reklam